Microsoft Windows 7 İşletim Sistemine Olan Desteğini Kesiyor

Microsoft Windows 7 İşletim Sistemine Olan Desteğini Kesiyor

Windows 7'nin "temel destek döneminin" sona erdiğini bu makalemde etraflıca paylaşıyorum .  Şunu belirtmek isterim ki aynı makaleyi  "Windows 7'ye artık hiç destek verilmeyecek" şeklinde yayınlayan çok sayıda yayın, kafa karışıklığına yol açtı. Bu karışıklığa bu makalemde açıklık getireceğim.!

Bilmelisiniz ki desteği kesilen işletim sistemlerine güncelleme gelmez, gelmediği durumlarda da bilgisayarda kasmalar ve problemler çıkmaya başlıyor bu yüzden Microsoft’un her önerisini haberlerini ve açıklamalarını dikkat etmekte fayda var.

Microsoft da, bu konuda resmi bir açıklama yaparak Windows 7 kullanıcılarını bilgilendirdi. Şüphesiz en iyi ve doğru açıklama Microsoft’un açıklamasıdır.

Öncelikle Microsoft’un resmi web sitesinde paylaştığı o açıklamayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum işte o açıklama;

 Windows 7 Desteği Sona Erecek

Microsoft, 22 Ekim 2009'da yayımlandığında Windows 7 için 10 yıllık ürün desteği sağlama taahhüdünde bulunmuştu. Bu 10 yıllık süre sona erdiğinde, Microsoft olarak Windows 7 desteğini sona erdireceğiz, böylece yatırımlarımızı yeni teknolojiler ve harika yeni deneyimlere odaklayabileceğiz. Windows 7 için destek sonu tarihi tam olarak 14 Ocak 2020 olacaktır. Bu tarihten sonra, teknik destek ve bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan otomatik güncelleştirmeler artık o ürün için sunulmayacaktır. Hizmete ihtiyacınız olması ve desteğin artık sunulmaması durumunu önlemek için Ocak 2020'den bir süre önce Windows 10'a geçiş yapmanızı kesinlikle öneririz.

Peki Ben Windows 7 Kullanıyorum Ne yapmam Gerek Diyorsanız Yine Microsoft’un Sizin İçin Bir Önerisi Var

Çoğu Windows 7 kullanıcısı için, bundan sonraki önerilen yol Windows 10 bulunan yeni bir cihaza geçmek olacaktır. Günümüzde bilgisayarlar, sekiz yıl önceki ortalama bilgisayardan dikkate değer ölçüde daha az bir ortalama fiyatla daha hızlı, hafif ama yine de güçlü ve daha güvenlidir. İşte açıklamada olduğu gibi Microsoft’un şuan için en güncel desteğini Windows 10’a verdiğini ve açıkça Windows 10'a geçmenizi önerdiğini belirtiyor.