Bir Sokak Köpeği Sahiplenmeniz İçin 5 Harika Neden

Köpeklerin insanoğlu tarafından evcilleştirilmesinden bu yana binllerce yıl geçmiş. Binlerce yıldır onlarla aynı yolu izliyoruz, beraber gülüyoruz, beraber seviyoruz, beraber üzülüyoruz.

Köpekler, tatlı, sevgi dolu, oyuncu ve sadık dostlar olarak binlerce yıldır bizlerin yanı başındalar. Ancak insanların yanı başında olmaları köpeklerin kolay bir hayat yaşadığı anlamına gelmiyor ne yazık ki, özellikle de söz konusu sokak köpekleri olduğunda adım başında birbirinden üzücü hikayeler ile karşılaşıyoruz, kimimiz bu hikayelere kulak veriyor, elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz 

Peki Bir Sokak Köpeğini Sahiplemenize İten Temel Nedenler Nelerdir?

1) Şans verin ; Hayatlarında Onların Tek Şansı Siz Olabilirsiniz!

2) Sizi herkesten çok seveceğine emin olabilirsiniz! Çünkü sokak köpekleri zekidir ve son derece sadakatlidirler..

3) Sokak köpekleri çok güzeldir!  Olgunlaşmış bir barınak köpeğine bakmak, Yavru bir köpeğe bakmaktan daha kolay çünkü her koşulda sahibine ayak uydururlar ve ve sahibin verdiği her komutu çabuk algılayıp bu hareketleri tekrar ederler..

4) Terkedilmeden önceki sahiplerinden öğrendikleri ile sizi şaşırtabilirler.. bu bazen olumsuz olabiliyor ama yeni sahibi siz olsanız bu sefer siz öğretirsiniz.. Muhtemelen terke edildikten sonra önceki sahiplerinin öğrettiklerini bir süre sonra unutabiliyorlar..

5) Yalnızlar tek başınadırlar.. sahiplendiğinizde onlara umut olursunuz.. şunuda unutmamak gerekir Sokak hayavanları çok sağlıklı olurlar genelde sokak hayvanları bitlidir, enfeksiyon kapmıştır algısı, düşüncesine kapılan insanlara güvenilmemelidir..

Köpekler Birlikte  Yaşadığı İnsanlardan Bazen Çok Şey Beklerler

Köpekler birlikte yaşadıkları insandan bazen çok şey bekleyebilirler, ancak söz konusu sokak köpekleri olduğunda durum böyle değildir, çünkü sokak köpekleri sokaklarda yaşadıkları zaman boyunca hem uyumlu olmayı hem de başlarının çaresine bakabilmeyi öğrenmişlerdir. İşte tam da bu nedenlerle sokak köpeklerine bakmak çok kolaydır.

Bu yazımızında sonuna geldik, yazımızı bitirirken sokak köpekleri, kedileri ve diğer tüm hayvanların sevilmeye değer olduğunu bir kez daha hatırlatalım onlarda birer canlıdır ve SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN demeden de geçmeyelim! Saygılar..