Yolculuk Zamanı, Gezmek Görmek! Seyahat'ın İnsana Faydası Nedir,

 

Yeryüzünde bir çok insan gezmeyi sever. Yeni yerler görmeyi , o yerleri keşfetmeye bayılırız. Hele bir de benim gibi anılarınıza anı eklemeyi sevenlerdenseniz gezmek öyle iyi gelir ki. Öğretmen olduğum için ancak yazları gezebiliyoruz.  Fırsatımız oldukça birden fazla yere seyahat etmeye çalışıyoruz. Yeni yerler görmek o yerleri keşfetmek gibisi yok. Peygamber efendimiz (S.A.S) ne güzel söylemiş “ yolculuk yapın, sıhhat bulursunuz.” Uzun süre aynı yerde kaldıktan sonra farklı bir yer görmek , o yerin kültürünü öğrenmek , o kültürü benimseyebilmek insanın ruhuna iyi geliyor.

Denizli Pamukkale Travertenlerini Kesinlikle Görmelisiniz

“Nerden başlasam?” diyorsanız hem sanayi hem tekstil hem de turizm kenti olan Denizli’ye mutlaka gidin. İnsanı sevecen, ılımlı, güler yüzlü. Bir de yöresel konuşmaları var ki insana masal gibi geliyor :) (“gari” ile biten cümleleri  :) ) Gittiğinize pişman olmayacağınız bir şehir. Pamukkale travertenlerini kesinlikle görmelisiniz. Tam bir doğa mucizesi. Kimyasını , nasıl oluştuğunu anlatacak değilim :) ( O konu profesyönellerin işi )  oraya gitmişken Laodikya ve Hierapolis Antik kentini gezmeyi unutmayın.

Pamukkaleye giderken Karahayıtta bir mola verin. Güney Şelalesini ve Babadağ İlçesindeki Yardan çayına mutlaka gidin. Denizli’de bu ve bu yerler gibi bir çok yer var gezilesi. Demem o ki Denizli tam bir medeniyetler şehri. Unutmadan ben duymadım ama bir de horozunun sesini dinleyin :) Ve Çınar meydanındaki horoz heykelinin önünde fotoğraf çektirmeyi unutmayın :)

Kendiniz İçin Planlar Yapın! Ülkenizin Güzelliklerinden Faydalanın

Bence şimdiden planlarınız yapın. Ya da hemen küçük bir çanta hazırlayıp size en yakın yerden başlayın keşfetmeye. Zaman hızla akıp giderken anılarınıza anı ekleyin ki arkanıza dönüp baktığınızda güzellikler görün. Güzel ülkemde bu kadar harika yerler varken oturmayın yerinizde ;)

Olur da planlarınızı gerçekleştirirseniz gittiğiniz yerden bana fotoğraf atıp mesaj yazmayı unutmayınJ Yeni yazılarımda buluşmak dileğiyle. Bol gülücükleriniz olsun :)